Перейти до основного вмісту

Методичні паралелі

Працівники Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, Кадюк Н. М., Дудчак Т. О., Краснова А. М., Боднарюк М. Д., Ковалець Н. П., долучились до участі у дводенній тренінговій програмі для працівників бібліотек, що обслуговують дітей, у форматі баркемпу «BiblioCooking від медіа-шефів», яка проходить на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки в онлайн та офлайн-режимі. Сьогодні вчились готувати правильні медіа-блюда, розрізняти поняття: пропаганда, інформування, фейк, паблік-рілейшнз, соціальна реклама, тощо. Учасники вебінару могли за відповідними посиланнями пограти в бібліотечні ігри, створені для читачів, виявляти фейкову інформацію в спеціально виготовленій колегами газеті "Бібліотижневик: УДК", тощо.
Вебінар проводився 9-10 вересня 2021 р.
Всі зацікавлені, можуть ознайомитись з програмою та долучитись до тренінгу на сторінці у Фейсбуці Херсонська обласна бібліотека для дітей .

Обласний семінар заступників директорів по роботі з дітьми ЦБС області

УДК та ББК: методичні консультації
29 березня 2017 року відбулася видатна для України подія – після офіційного опублікування набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 "Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації".

Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі тощо, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей  відбулась методича консультація «Впровадження УДК: основи систематизації наукових документів за класифікаційною системою УДК» для працівників Центральної дитячої бібліотеки м. Чернівці.


Завідуюча відділу науково-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи Кадюк Н. М. розповіла деякі факти з історії Універсальної десяткової класифікації», про її власників, термінологію, акцентував увагу на видання УДК українською мовою, методику складання індексів, посилання на скорочені таблиці УДК і багато іншого. Присутнім було презентовано «Таблиці відповідності індексів ББК і УДК». Відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК. 


Тренінг "Молодіжний працівник"
Міністерство молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики продовжує реалізовувати Програму «Молодіжний працівник». Програма покликана підвищити рівень професіоналізму фахівців, які працюють з молоддю. 
Бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Войтюк Л. Г. відвідала  тренінг, який відбувся 26-28 квітня 2018 р. в м. Чернівцях. Участь у ньому допомагає сформувати основні теоретичні знання та практичні навички для реалізації регіональної молодіжної політики.Підсумкові збори за 2017 рік 
 

В бібліотеці відбулися підсумкові збори "Діяльність Чернівецької обласної бібліотеки для дітей в 2017 році".   На зборах була присутня заступник начальника, начальник відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно управління культури Чернівецької ОДА Шарагова Тетяна Михайлівна. Працівники бібліотеки прозвітували про свою роботу на протязі 2017 року, про  поповненя фонду книгозбірні новими книгами, нові бібліотечні проекти, які були започатковані та активно працюють, про роботу клубів за інтересами та інші бібліоцікавинки. Присутні переглянули відеоматеріал про проведені масові заходи у 2017 році "Чернівецька обласна бібліотека для дітей: калейдоскоп заходів". У 2017 році дитячою бібліотекою було проведено 451 масовий захід, де були присутні 8993 читача. Фонди бібліотеки за попередній рік поповнились 1386 книгами. Видано по бібліотеці 221872 документа.

Обласний семінар заступників директорів по роботі з дітьми ЦБС області - 2017

06.11.17 р. на базі Центральної дитячої бібліотеки м. Чернівці пройшов обласний семінар заступників директорів по роботі з дітьми районних ЦБС, завідуючими районними, міськими дитячими бібліотеками.Тема семінару "Бібліотека для дітей: якісний менеджмент, інноваційна діяльність".  Власенко Н. Д., зав. ЦДБ поділилась досвідом роботи книгозбірні.  На семінарі обговорювались питання  з планування роботи на 2018 рік, впровадження УДК в бібліотеці. Фахівці дитячих бібліотек обмінялись досвідом з питань інноваційних пріоритетів в обслуговуванні юного читача.  Консультацію з планування бібліотечної роботи надавали: Кирилюк Л. М.- директор Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, Рудая П. М. - заступник директора по науковій роботі, Кадюк Н. М. - заввідділом науково-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи, Сторощук О. М. - провідний методист, Бурлаченко Л. М. - завідувач відділу комплектування, обробки, зберігання та реставрації документів, Дудчак Т. О. - головний бібліотекар. 
Районний семінар-практикум в бібліотеці-філії с. Хряцька Герцаївської ЦБС19 липня 2017 р. на базі бібліотеки-філії с. Хряцька Герцаївської ЦБС відбувся семінар-практикум бібліотечних фахівців на тему "Етика і етикет бібліотекаря". Провідний методист Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Сторощук О. М. прийняла актину участь у семінарі та надала фахові поради з питання "Професійна культура та етикет бібліотечного працівника".

Семінар в Новоселицькій бібліотеці для дітей

24 березня 2017 року на базі Новоселицької бібліотеки для дітей відбувся семінар-практикум бібліотечних працівників Новоселицької централізованої бібліотечної системи "Патріотична свідомість дітей сьогодні - майбутнє України". Провідний методист Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Сторощук О. М. прийняла участь у семінарі та надала консультацію з питань популяризації літератури правового, історичного та краєзнавчого напрямків та її вплив на формування світогляду та виховання сучасних дітей. На семінарі також була присутня начальник відділу культури, національностей, релігій, молоді та спорту Новоселицького р-ну Михайлова С. С. Маленькі новосельчани, читачі дитячої бібліотеки, підготували святковий виступ "З Україною в серці".Обмін досвідом
15-16 липня  2016 року директор Чернівецької обласної бібліотеки для дітей  Кирилюк Л. М. та провідний бібліотекар Сторощук О. М. разом з працівниками Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка, за сприяння УБА, відвідали Закарпатську обласну  універсальну наукову бібліотеку імені Ф. Потушняка та  обласну бібліотеку для дітей та юнацтва. В рамках візиту ознайомились  із структурою та роботою відділів бібліотеки, обмінялись досвідом роботи, обговорили загальні проблеми та спільні плани на  майбутню співпрацю.  Також познайомились з культурними та туристичними пам’ятками міст Ужгорода та Мукачево.


Семінар з питань формування читацької
самостійності користувачів
На базі Ошихлібської бібліотеки-філії Кіцманської ЦБС 21 квітня 2016 р. відбувся районний семінар на тему: "Шляхи формування читацької самостійності молодших читачів". Заступник директора з наукової роботи Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Рудая П. М. прийняла участь у семінарі та надала консультацію з питань формування і розвитку інтересу до читання у сучасних дітей. Бібліотекар с. Ошихліби Яцкевич М. В. підготувала та провела захід  "Свято книги" до Всесвітнього дня книги і авторського права.   

Семінар з питань національно-патріотичного виховання

На базі Недобоївської бібліотеки-філії Хотинської ЦБС 11 березня 2016 р. відбувся районний семінар на тему: "Національно-патріотичне виховання в умовах сьогодення". У семінарі прийняла участь провідний бібліотекар Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Сторощук Ольга Миколаївна, яка  надала консультацію з питань популяризації літератури  та національно-патріотичного виховання читачів-дітей в бібліотці.


Семінар-практикум


На базі ЗОШ № 4 м. Чернівці відбувся семінар-практикум працівників освітянських бібліотек міста. Тема - "Роль шкільних бібліотек в інформаційно-методичному забезпеченні навчально-виховного процесу". 
Заввідділом науково-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Кадюк Н. М. долучилась до проведення семінару та поділилась з освітянами досвідом впровадження в практику шкільних бібліотек програми АІБС MARC-SQL.

Інформхвилинка

Перегляд новинок преси, методично-бібліографічних матеріалів для фахівців та студентів-практикантів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича провела заввідділом науково-методичної та довідково-бібліографічної роботи Кадюк Н. М.. Також, провідний бібліотекар Вітова В. В. інформувала про нові надходження до книгозбірні.

Курси підвищення кваліфікації

На базі Чернівецької обласної бібліотеки для дітей пройшли курси підвищення кваліфікації фахівців сільських бібліотек. Заступник директора з наукової роботи Рудая П. М. надала методичну допомогу з вивчення особливостей сучасних форм індивідуальної та масової роботи з читачами-дітьми.

Підсумкові збори за 2015 рік 

В бібліотеці відбулися підсумкові збори "Діяльність Чернівецької обласної бібліотеки для дітей в 2015 році".   На зборах була присутня заступник начальника управління культури Чернівецької ОДА Шарагова Тетяна Михайлівна. Працівники бібліотеки прозвітували про свою роботу на протязі 2015 року, про  поповненя фонду книгозбірні новими книгами, нові бібліотечні проекти, які були започатковані та активно працюють, про роботу клубів за інтересами та інші бібліоцікавинки.


   
Семінар в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей


03.11.15 р. на базі Чернівецької обласної бібліотеки для дітей пройшов обласний семінар заступників директорів по роботі з дітьми ЦБС області. Тема семінару "Планування та звітність дитячої бібліотеки: актуальні складові успішної роботи". Пріоритетним була орієнтація та спрямування працівників бібліотек для дітей на організацію роботи по національно-патріотичному вихованню, активізацію сімейного читання та дозвілля, популяризацію нових форм роботи з книгою. 
Фахівці дитячих бібліотек обмінялись досвідом з питань інноваційних пріоритетів в обслуговуванні юного читача.  


Семінар в Кіцманській районній дитячій бібліотеці 

22 квітня 2015 р. на базі бібліотеки с. Мамаївці пройшов районний  семінар під назвою "Книга для дитини: креативні підходи у просуванні читання». 

Заступник директора Чернівецької обласної бібліотеки для дітей з наукової роботи Рудая Ірина Михайлівна,  прийняла участь у семінарі та розповіла присутнім про «Інноваційну діяльність бібліотек по роботі з користувачами - дітьми». Вона наголосила, що виховання  інформаційної  культури сучасного читача – невід’ємна  частина  роботи  бібліотекаря.
Також Ірина Михайлівна зазначила, що сьогодні бібліотекарі  допомогають та навчають дітей насолоджуватися читанням, використовуючи нетрадиційні форми роботи.


Учасники семінару побували на святі української пісні «Митець великої душі», присвяченому 90-річчю від дня народження народного артиста України, українського співака, Героя України Д. Гнатюка, та відвідали кімнату-музей відомого буковинця, яка знаходиться в приміщенні Мамаївського ЗНЗ І –ІІІ ст.№ 2.Семінар-практикум в Герцаївській районній ЦБС


Провідний бібліотекар Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Сторощук Ольга Миколаївна прийняла участь у семінарі-практикумі "Бібліотека і освіта: грані співпраці", який відбувся 30.04.2015р. на базі бібліотеки-філії с. Цурень Герцаївського району Чернівецької області.


Бібліотекарі підвищують свій професійний рівень

Бібліотекарі спеціалізованих бібліотек Буковини підвищили свій фаховий рівень, прослухавши курс лекцій викладачів Інституту післядипломної освіти НАКККіМ Шевченко І. О., Хіміч Я. О., Тимошенко І. В..

Курси підвищення фахового рівня
В ЧОБД підвищують свій фаховий рівень бібліотекарі відділів обслуговування 5-9 класів спеціаліозованих бібліотек області. Тема: "Комфортність в обслуговуванні читачів-дітей як якісно новий рівень роботи бібліотек.ЧОБД є також творчою лабораторією підвищення фахового рівня бібліотекарів освітянських бібліотек.
Робота з студентами-практикантами

Чернівецька ОБД є базою практики для студентів навчальних закладів. Вже вдруге навчальну культурно-дозвіллєву практику проходять студенти ІV курсу філософсько-теологічного факультету ЧНУ ім. Юрія Федьковича
спеціальність "Культурологія" Євген Купчанко і Віталій Сухар. Майбутні культурологи опановують специфіку роботи в бібліотеці з читачами-дітьми,
організацію та проведення масових заходів, популяризацію дитячої книги, роботу в клубах за інтересами. Керівник від бази практики Чернівецької обласної бібліотеки для дітей - заступник директора з наукової роботи Рудая П. М.Семінари районних ЦБС

Он-лайн консультація провідного методиста обласної бібліотеки для дітей  Сторощук О. М. "Нові кроки бібліотеки у формуванні світогляду юних користувачів" була надана бібліотечним працівникам Сторожинецької ЦБС на семінарі-практикумі "Вплив бібліотеки на становлення і розвиток дитячого читача: практичний досвід та перспективні завдання". 
В бібліотеці відбулися підсумкові збори "Діяльність Чернівецької обласної бібліотеки для дітей в 2014 році".   На зборах була присутня заступник начальника управління культури Чернівецької ОДА Шарагова Тетяна Михайлівна.  Популярні дописи з цього блогу

«Музика та слово – струни його душі»: мережевий проєкт до 75-річчя поета, композитора Володимира Івасюка

Шарлотта Бронте: цікаві факти

Знайомство з автором та його книгами