26 січня 2021 р.

Книги за програмою поповнення фондів публічних бібліотек Українського інституту книги


Чернівецька обласна бібліотека для дітей – одна з небагатьох, які були відібрані для поповнення фондів за Програмою Україснкого інституту книги у 2020 році. І класні книги для дітей отримані і чекають на свого читача!
Нові книжки – це завжди велика радість і для біблотеки, і для читача.  Разом з книжками Інститут книги надіслав свої фірмові наклейки. 
Кожна книга вже промаркована цією наклейкою. Чудові книги чекають читачів-буковинчиків на поличках Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, кожен зможе взяти та почитати книгу, яка найбільше припаде до душі. 
Шановні книголюби книжки чекають на Вас!  

Повний список бібліотек  за посиланням:  https://bit.ly/2R4fpQY.  (Довідка. Український інститут книги (УІК) — державна установа при Міністерстві культури України, заснована в 2016 році. З 2018 року УІК перейняв адміністрування Програми поповнення фондів публічних бібліотек у Міністерства культури України. Головні цілі Інституту: - формувати державну політику України у книжковій сфері; - підтримувати книговидання та книгорозповсюдження; - популяризувати книгочитання в Україні; - - системно працювати над промоцією української літератури та українських авторів у світі.)  


#УІК #Поповнення_бібліотечних_фондів_УІК_2020 #ПрограмаУІК_2020 #Український_інститут_книги
 

21 грудня 2020 р.

День Святого Миколая в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей

 Онлан-свято на День Миколая

Щороку, напередодні Дня Святого Миколая, Чернівецька обласна бібліотека для дітей, збирала в своїй ошатній залі маленьких друзів-читайликів. Оскільки Святий Миколай - це святий, який робить добрі справи, тому в дитячій книгозбірні стало гарною традицією вітати та дарувати подарунки вихованцям Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи № 3 для дітей із особливими потребами. Цього разу спілкування та вітання з нашими друзями відбулась в новому онлайн-форматі, на платформі ZOOM. До святкової зустрічі приєднались учні 4 класу спеціальної ЗОШ №3 (вихователь - Маринчук Віра). Бібліотекарі, Сергійчук Юлія та Краснова Алла, а також активні читачі бібліотеки підготували для них театралізоване свято "Чудотворець Миколай, всіх дітей оберігай!", на якому була розіграна сценка за п'єсою о. Валерія Сиротюка.  На захід завітав о. Іван Шуфлат, священник катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Чернівці, практичний психолог, який розповів малечі історію про Миколая-чудотворця. Окрасою дійства стали пісні та вірші у виконанні: Івана Краснова, Артема Білого, Богдани та Софійки Ковалець. Напередодні святого Миколая учні спеціальної ЗОШ №3  отримають подарунки від працівників Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, які вони з любов'ю складали для дітлашні власними силами. Вітаємо всіх з прийдешніми святами! Робіть добрі справи та будьте милосердними!
Театралізоване свято "Чудотворець Миколай, всіх дітей оберігай!"

Театралізоване свято "Чудотворець Миколай, всіх дітей оберігай!" в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей, на платформі ZOOM, для вихованців Чернівецької спеціальної ЗОШ №3 для дітей із особливими потребами. Завідуюча відділом обслуговування учнів 5-9 класів, Краснова Алла Миколаївна та читачі бібліотеки, Іванко Краснов і Софія Ковалець, розіграли сценку за п'єсою о. Валерія Сиротюка. Також Богданка Ковалець і Артем Білий підготували чудові вірші про Миколая та зиму.

Подарунок на свято: книги Семени Надії

Напередодні новорічно-різдвяних свят завжди приємно отримувати гарні подарунки! Чернівецька обласна бібліотека для дітей  вдячна  поетесі з м. Києва, Семені Надії Юріївні, за подаровані книги. Читайликів-буковинчиків потішать чудові збірки віршів до свят - "Готуємось до свята" та "Зима на видноколі".

Ці книги розраховані для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. У них ввійшли поезії про українські народні свята, традиції, пори року, про осінні і зимові свята. Поетичне слово авторки дарує відчуття свята, затишку та любові. Запрошуємо книголюбів завітати до бібліотеки та почитати книги Надії Семени.Про поетесу:

Надія Юріївна Семена пише тексти пісень, вірші, оповідання, зокрема, гумористичні. Друкувалась з 1999 р. в київських та українських виданнях: («Перець», «Сільські вісті», «Дніпро», «Вісті райспоживспілки» та інших.), має чимало публікацій в колективних збірках та альманахах, у співавторстві з композиторами створила багато пісень.

Серед опублікованих книг: «Мені б мелодій з джерела» (2017 р.), «Поезія міської околиці» (2018 р.), «Розказочки» (2019 р.), «Готуємось до свята» (2020 р.), «Зима на видноколі» (2020 р.), та збірка гумористичних творів «Блискавки веселі» (2000 р.).

Володарка багатьох відзнак: перша премія за поезії на міжнародному фестивалі «Україна єднає світ» в 2016 та 2017 роках; Приз симпатій журі на конкурсі «Крилате сузір’я» (м. Харків 2017 р.) та перша премія за авторську пісню у 2018 р.

Номінант у номінації «Натхнення Майдану» четвертого та п’ятого фестивалів «ГО Воля громади – Червона доріжка гідності.» 24.08.2017 р. та 2018 р.

Диплом літературного конкурсу «Коронація слова» 2018 р. в жанрі «Пісенна лірика» та відзнака мистецької агенції «Територія А» за кращу колискову (представлена у добірці ).

Відзнака літературного конкурсу ім. М. Рильського «Троянди і виноград» в номінації «Філософська лірика», 2017 р.

Гран-прі конкурсу поезії та прози «Рідкісний птах» (м. Дніпро, 2019 р.).5 липня 2020 р.

Читацькі вподобайки: огляд книжкової серії "Світ навколо нас"

Зав’язкін, Олег Володимирович
Велика книжка. Коні і поні :  для допитливих дорослих і дітей / О. В. Зав’язкін ; худож. Д. С. Турбаніст ; худож. обкл. А. М. Недял.- Київ : Кристал Бук, 2018.- 17 с.

Зав’язкін, Олег Володимирович
Велика книжка. Комахи :  для допитливих дорослих і дітей / О. В. Зав’язкін ; худож. Д. С. Турбаніст ; худож. обкл. А. М. Недял.- Київ : Кристал Бук, 2018.- 17 с.

Шановні книголюби! До номінації "Читацькі вподобайки" потрапили книги з чудової серії "Світ навколо нас". До цієї серії входять 29 книг про різних тварин, рекорди, види транспорту та інше. Книги цієї серії адресовані допитливим хлопчикам та дівчаткам, а також їхнім дбайливим батькам.
Український сучасний автор, творець унікальних і пізнавальних дитячих енциклопедій, автор книг серії "Світ навколо нас", Олег Зав'язкін. дозволяє в яскравій і захоплюючій формі ознайомити дитину з різними сферами життя людини, професіями, автомобілями, тваринами, особливостями планети. Всі створені автором енциклопедії можуть похвалитися яскравими фотоілюстраціями. 

 

Зав’язкін, Олег Володимирович
Велика книжка. Папуги:  для допитливих дорослих і дітей / О. В. Зав’язкін ; худож. Д. С. Турбаніст ; худож. обкл. А. М. Недял.- Київ : Кристал Бук, 2015.- 17 с.

Книга для істинних поціновувачів папужок. На одній сторінці книжки розповідається про 1-2 папужки (їхні звички, зовнішній вигляд, розмір, ареал проживання, харчові звички тощо). У книзі оповідається про таких папужок: червоний ара, багатоколірний лорикет, чонячна аратинга, благородний зелено-червоний папуга (самець і самка ззовні дуже відрізняються один від одного), хвилястий папужка, жако (справжній красень), королівський папуга, жовтолобий амазон, синьо-жовтий ара, каліта, рожевощокий нерозличник (дуже зворушлива фотографія парочки цих папужок), гіацинтовий ара, чорний какаду, китайський кільчастий папуга, намистовий папуга, корела-німфа, червона розела.

Зав’язкін, Олег Володимирович
Велика книжка маленького українця :  для допитливих дорослих і дітей / О. В. Зав’язкін ; худож. Д. С. Турбаніст ; худож. Обкл.. А. М. Недял.- Київ : Кристал Бук, 2018.- 17 с.

Інформацію подано в форматі енциклопедичних статей, простежується авторський підбір текстів (упорядкування). У цій книзі ви знайдете загалом немало інформації про знакові події, персоналії чи атрибути українців. Наприклад, про хліб і калину, Герб та Гімн нашої держави, цікаву історію прийняття Конституції, про славетних гетьманів та Запорізьку Січ - загалом, про все, що у нашій свідомості асоціюється з Україною.

Зав’язкін, Олег Володимирович
Велика книжка. Рекорди тваринного світу :  для допитливих дорослих і дітей / О. В. Зав’язкін ; худож. Д. С. Турбаніст ; худож. обкл. А. М. Недял.- Київ : Кристал Бук, 2017.- 17 с.
Зав’язкін, Олег Володимирович
Велика книжка. Мавпи :  для допитливих дорослих і дітей / О. В. Зав’язкін ; худож. Д. С. Турбаніст ; худож. обкл. А. М. Недял.- Донецьк : БАО, 2015.- 17 с.
Запрошуємо до Чернівецької обласної бібліотеки для дітей ознайомитися та почитати усі книги серії "Світ навколо нас"!

15 червня 2020 р.

Іван Миколайчук – уособлення національного духу в українському кіно


Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком. Іван Миколайчук був кінозіркою 60-70 х років. В ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі. Він був особливий, народний, справжній, найкращий.
15 червня виповнилось би 79 років видатному українському кіноактору, кінорежисеру, сценаристу, лауреату Шевченківської премії 1988 (посмертно), Івану Васильовичу Миколайчуку.

Пропонуємо ознайомитись з життєвим та творчим щляхом відомого буковинця, який залишив по собі вагомий слід у культурі та шалено любив свій край, рідну Україну.