Перейти до основного вмісту

Володимир Антофійчук: "Поза працею - теж праця. Людині дано незмірно більше - розум і здатність творити. Тож хай ця творчість буде гідною людини!"

13 січня 2025 р. відзначає ювілейний день народження український літературознавець, культуролог, педагог, доктор філологічних наук, професор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Володимир Іванович Антофійчук.

Володимир Іванович є частим гостем літературознавчих зустрічей в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей, долучився до проєктів дитячої книгозбірні "Буковина читає дітям", "Читаймо "Буковинчики", "Я - буковинець! Я - українець", письменницько-бібліотечного марафону Чернівецької обласної організації НСПУ та інших.

Фонди Чернівецької обласної бібліотеки для дітей неодноразово поповнювались подарунковими книжковими виданнями від Володимира Антофійчука та книгами, дитячими журналами з його домашньої колекції, за що щира дяка професору. У своїх зверненнях до юних книголюбів літературознавець завжди закликає любити рідну мову, літературу, свій край.

Життєва позиція В. Антофійчука: "Поза працею - теж праця. Людині дано незмірно більше - розум і здатність творити. Тож хай ця творчість буде гідною людини!".

Колектив Чернівецької обласної бібліотеки для дітей щиро вітає Володимира Івановича з ювілеєм! Бажаємо міцного здоров'я, добробуту, невичерпного джерела енергії, творчої наснаги! Миру та Перемоги!

Про професора:
Володимир Іванович Антофійчук народився 13 січня 1955 р. в селі Латківці Борщівського району Тернопільської області. У 1977 році закінчив філологічний факультет Чернівецького державного університету. Працював учителем у школі с. Шупарка (1977–1978). Від 1978 - в Чернівецькому університеті: асистент, доцент (1994–2002), професор кафедри української літератури.
Праця професора пошанована званням відмінника освіти України (1998), обласною освітянською премією імені Омеляна Поповича (2003), знаком "За наукові досягнення" (2010), премією імені Івана Бажанського (2011), міжнародною премією імені Ольги Кобилянської (2015), грамотами Міністерства освіти і науки України, Чернівецької обласної адміністрації.
Член Національної спілки письменників України (2014) та Національної спілки журналістів України (2011). Нагороджений медаллю "Будівничий України" Всеукраїнського Товариства Просвіта імені Т. Г. Шевченка (2013). На пошану Володимира Івановича видано збірник наукових публікацій літературознавців України, Польщі та Румунії «У пошуках істини» (2015).
Указом Президента України до Дня Соборності у 2016 році йому було присуджено високе звання «Заслужений працівник освіти України».
У науковому доробку Володимира Антофійчука понад двісті праць. Нова українська література. Кінець XVIII - перші десятиріччя ХІХ століття". Член редколегії наукових збірників "Біблія і культура", "Слов'янська філологія", "Слово і текст".
Як редактор, упорядкував та підготував до друку зібрання творів Ольги Кобилянської, книг: Івана Кідещука "Клич висот", Дениса Онищука "На шляху життя" та "Спомини", Сільвестра Яричевського "Поет любові і протесту", Cковороди Григорія "Сад божественних пісень" (румунською мовою) та інших.
Є упорядником та автором вступної статті антології української літературної молитви "Святі чуття, закладені в молитву" (у 2 кн). Опублікував термінологічний словник «Культурологія» (2002; 2007). Є автором багатьох наукових монографій: «Євангельські образи в українській літературі ХХ століття», «Образ Іуди Іскаріота в українській літературі» та інші.
На пошану професора видано збірник наукових публікацій літературознавців України, Польщі та Румунії «У пошуках істини» (2015).
В. Антофійчук є викладачем, почесним доктором Сучавського університету «Штефан чел Маре».



У 2020-2022 рр. Володимир Антофійчук видав книги "На арфі гсподній..." та "Гірчичне зерня".

АНТОФІЙЧУК ВОЛОДИМИР. Гірчичне зерня : оповіді про основи християнського віровчення / Володимир Антофійчук. - Бухарест: RCR Editorial, 2022. - 166 с.
До книги ввійшли оповіді про основи християнського віровчення з Нового та Старого Завіту.
Назва книжки взята з притчі про «Царство Небесне, яке подібне до гірчичного зерняти, що його землероб посіяв на своєму полі… найменше воно з усіх зерен, але виростає найбільшою рослиною з усієї городини … народжує життя яскраве, сильне й повноцінне».Автор звертається до читачів у передмові, де ділиться роздумами про важливість Біблії та віри в житті людини: "...Цими оповідями ми прагнемо посіяти у ваших серцях зерна віри і знання про Христа і християнську віру, сподіваючись на гарні плоди".
📚До книги ввійшли притчі про Створення Світу, про Адама і Єву, про Соломона, про Благовіщення, Воскресіння та багато інших.

Антофійчук В. І. На арфі Господній… : Біблійний інтертекст у поезії Дмитра Загула : Відкрита лекція в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича 5 червня 2020 р. - Чернівці : Букрек, 2020. - 64 с. : іл.
У виданні простежено зв'язок поезії Дмитра Загула з образами мотивами, аліюзіями, поетико-стилістичною системою Біблії як ознакою  символістського світогляду автора. У центрі дослідження - поема "Над Йорданом", цикл На біблійні теми", збірка "Мара" та інші твори.

Джерела: 
https://uk.wikipedia.org/wiki/Антофійчук_Володимир_Іванович

Популярні дописи з цього блогу

«Музика та слово – струни його душі»: мережевий проєкт до 75-річчя поета, композитора Володимира Івасюка

Шарлотта Бронте: цікаві факти

Знайомство з автором та його книгами