2 грудня 2015 р.

Презентація книги Василя Кукульняка "Плутанчик"

Казку люблять як дорослі, так і діти. Бо саме із цього чудового жанру починається пізнання світу.

  


В Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей відбулась презентація нової  дитячої книги  казок  Василя Дмитровича  Кукульняка  - «Плутанчик».
В. Кукульняк – корінний буковинець, щира та талановита людина, який дуже любить дітей.
 Народився письменник 6 вересня 1938 року в с. Шубранець Заставнівського району Чернівецької області. Зростав у селянській родині. Його батьки все життя пропрацювали на землі.
У 1946 році майбутній письменник пішов до школи, але закінчити вдалося тільки 7 класів місцевої школи. З 15 років працював у колгоспі. Потім відслужив в армії. Після закінчення служби повернувся додому і продовжив навчання, спочатку у вечірній школі, а потім в будівельній. Пізніше закінчує  Чернівецький  будівельний  технікум.
Трудова діяльність будівельника розпочалась в Рогізнянськім досліднім господарстві, надалі працював на Чернівецькій  меблевій  фабриці.
За чесну і сумлінну працю не раз був нагороджений грамотами та медаллю «Ветеран праці». 
Він є лауреатом літературно-мистецької премії імені  Івана Бажанського  та  почесним громадянином села Шубранець.
Свою літературну діяльність Василь Дмитрович розпочинає у 1998 році.
На протязі 1998-2015 років з-під пера письменника вийшло більше 15 дитячих книг: «Пригоди Михайлика та песика Нютика», «Сумна красуня», «Друзі-нерозлийвода», «Скарби Шубранецької торбинки», «Стежками отчого краю», «Жовтоносик», «Принцеса Лура», «Катрусина ялинка», «Про щиглика-непосиду», «Таємниця печери Фаруза», «Микиткові друзі», «Царівна-Ромашка», «Скік, Зік та Мавпочки», «Долина скарбів і небезпек» та інші.
І ось нещодавно у автора «народилась» нова книга казок «Плутанчик».
Познайомитись з головним героєм цієї книги,  хомячком Плутанчиком, до бібліотеки завітали учні 4-Б класу ЗОШ № 2 (класовод Букатару Н. В.).
Присутні на заході здійснили мультимедійну мандрівку сторінками книги В. Кукульняка. Також сюрпризом для письменника та гостей стала лялькова інсценізація за книгою «Плутанчик», підготовленою правниками відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів : Маринчук В., Сергійчук Ю., Шкварчук  Г., Козак Ю.

Маленькі читайлики із задоволенням задали безліч питань автору про його творчість та життя.
На презентації були присутні знані на Буковині люди: журналіст, літератор, краєзнавець Гусар Ю., письменник, журналіст та редактор М. Брозинський, поет В. Обдуленко, письменник-журналіст М. Ревуцький, поет В. Демченко, художник Приходнюк О.. Кожен з гостей поділився з маленькими читачами враженнями про книгу «Плутанчик» та її автора.
«Казки, що сповивають душу добром» - так сказав автор передмови до «Плутанчика» Юхим Гусар.
Дійсно герої казок Василя Дмитровича  випромінюють тепло та добро.

Казки Василя Кукульняка вчать дітей бути чесними, слухняними, сміливими та любити природу.