30 травня 2017 р.

Ура! Канікули! Цікава книга!

Третяк А. 
Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні. Для дітей молодшого та середнього віку. - К. : Радуга, 2016. - 240 с; іл.

     У кожній області є місця, які вражають, захоп­люють, причаровують і назавжди залишаються у пам'яті людей, які там побували. 
Ця книга створена для тих, хто хоче ближче по­знайомитися з Україною, торкнутися багатств України та відвідати її цікаві місци­ни. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.


Чубач, Ганна
Живі літери : абетки, лічилки та різні навчилки / Чубач Ганна; худож. Є. Житник.- Харків : Школа, 2016.- 96 с.
       Цю надзвичайно цікаву книгу створила видатна поетеса, заслужений діяч мистецтв України Ганна Чубач. Її твори включено до багатьох навчальних програм початкових класів загальноосвітніх шкіл. За п’ятдесят років творчої праці вона написала близько 100 книг лірики і збірок для дітей.
Ця збірка стане захопливим та цікавим читанням для вашої дитини, адже у ній і літери — живі, і скоромовки — ловкі, і лічилки — навчилки, а літери — граються й під язик ховаються!!!

Майданович, Т. Країна Українія [Текст] : вірші для дітей мол. та серед. шк. віку / Тетяна Майданович ; іл. І. Е. Хомчак. – Київ : Криниця, 2016. – 120 с. : іл. – ISBN 978-966-24-34-34-7 ЦБ, ЦДБ, Д2
       Милозвучне  поетичне слово авторки та чудесні мальовані образи художниці вводять читачів у дивовижну країну Українію – через живу красу української природи та знаменні сторінки історії нашої Батьківщини. Це світ в якому діти весело граючись, вже вчаться бути господарями довкілля, майбутніми свідомими і творчими громадянами. Сюжети віршиків цікаві саме життєвою правдою, яка у почуттях, вчинках , подіях своєрідно поєднана із казковістю. Ця книга буде цікавою як діток  молодшого, так і середнього шкільного віку.

Пишнюк, Тетяна Володимирівна
Божа вивірка : роман-молитва / Пишнюк, Тетяна Володимирівна; худож. обкл. І. Стусик. - Чернівці : Букрек, 2016. - 231 с.
   Головна героїня роману Едігна – внучка Ярослава Мудрого, донька Анни Ярославівни. Дослідники припускають, що молоду вродливу дівчину хотіли видати заміж за нелюба, щоб улаштувати державні справи. Але вона не бажала такої долі й однієї ночі втекла  з Парижа. А оскільки ще з дитинства мріяла про золотоверхий Київ, місто своїх Предків, то попрямувала на схід...Каляндрук, Тарас  Богданович
 Дітям про козаків: для дітей середнього та старшого шкільного віку / Каляндрук, Тарас Богданович; худож. Д. Маковецька. - Львів : Апріорі, 2016. - 88 с.
    Книга пропонує популярну розповідь про українських козаків, пластунів та характерників, їхнє бойове мистецтво та фізичну підготовку, віру й духовне життя. Базуючись на численних історичних працях, спогадах та розповідях, книга висвітлює традиції українського козацтва від минулих часів до сьогодні. Розповідь доповнюють численні ілюстрації козацького побуту та бойових звитяг. Для дітей середнього та старшого шкільного віку, а також їхніх батьків, учителів та усіх, хто цікавиться темою козацтва й історією України.

Дочинець, Мирослав
Лис та інші детективні історії : роман, оповідання / Дочинець, Мирослав; худож. Г. Пономаренко.- Мукачево : Карпатська вежа, 2016. - 356 с.
Роман «Лис» лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця — про чоловіка незвичайної долі й унікального хисту, який шукає в провінції свої загублені сліди, а знаходить сенс життя, нові цінності й нове кохання. Роман читається одним подихом, залишаючи відчуття подарованої долею любовної пригоди. Тут є все — шляхетний стиль, тонка дотепність, призабутий романтизм, детективна інтрига, розсипи мудрості, непідробна читабельність.
Інші детективні історії об'єднані одним головним героєм — слідчим Правиком, який, шукаючи злочинні сліди, водночас шукає сенс життя, міру справедливості і милосердя.


Мицик, Юрій Андрійович
Чигирин - гетьманська столиця / Мицик, Юрій Андрійович.- 2-е вид. – Київ: Кліо, 2016.- 392 с.

   Видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці – Чигирина, з яким пов'язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648–1658, часи Руїни і гайдамацького руху. 
У ньому висвітлюється також історія Чигиринського полку та низки населених пунктів на його території (Суботів, Медведівка та інші). Книга, в якій охоплено події з давніх часів до XIX ст., на основі як опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби.

Кононенко, Олексій Анатолієвич
Коли ще звірі говорили : за мотивами казок Івана Франка / Кононенко, Олексій Анатолійович; худож. Я. Кернер-Вернер.- Київ : ЗеленськийВ. Л. , 2016. - 72 с.

Віршований переспів казок за мотивами прозових казок Івана Франка зі збірки «Коли ще звірі говорили». Стрековська - Заремба, Малгожата
Філіпек і весела сімейка / Стрековська-Заремба, Малгожата; пер. з пол. І. Котлярська-Фесюк; худож.  обкл. Т. Осадчук. - Харків :  Школа, 2016. - 180 с.
 Книги Малгожати Стрековської-Заремби — це коктейль концентрованого оптимізму, щирої дитячої безпосередності та невимушеної серйозності, який хочеться куштувати знову і знову. Кумедні історії про веселого бешкетника Філіпека та його друзів розсмішать як дітей, так і дорослих. Вони побачать світ його очима — очима «дуже чемної, розважливої та розумної не на свої роки дитини», як він каже про себе.


Стрековська - Заремба, Малгожата
Філіпек і шалені канікули / Стрековська-Заремба, Малгожата; пер. з пол. І. Котлярська–Фесюк; худож.  обкл. Т. Осадчук. - Харків :  Школа, 2016. - 144с.
Третя книга про веселого, кмітливого бешкетника Філіпека – польського школяра першокласника, що не вміє тримати язика за зубами, потрапляє в різні халепи і є справжньою карою для своїх батьків та вчителів. Цього разу на батьків Філіпека як грім із ясного неба впали канікули і постала проблема, що з ним робити. Єдина надія на дідуся Збишека, але йому треба поїхати на реабілітацію хребта до санаторію. Тому до санаторію вирушить і нещасний Філіпек. Канікулярні витівки хлопця довели до справжнього поліцейського відділку. Для молодших школярів.

Стрековська - Заремба, Малгожата
Філіпек і шкільні витівки / Стрековська-Заремба, Малгожата; пер. з пол. І. Котлярська –Фесюк; худож.  обкл. Т. Осадчук.- Харків:  Школа, 2016.- 159с.
Нові кумедні історії зі шкільного життя веселого бешкетника Філіпека Вужека, що вважає себе розумною, розважливою і чемною людиною, які написала сучасна польська письменниця Стрековська-Заремба  Малгожата. Але чи так просто потрапити до школи «недозрілому хлопчику, що може швидко нахапатися комплексів» на фоні вихованих і талановитих дітей. Рішення за шкільним педагогом. Звичайно ж, на непосидючого хлопчика, що не вміє тримати язика за зубами, чекає багато неприємностей в школі, але його також чекають нові друзі, нові веселі пригоди та розваги. Книга для молодших школярів.

Стрековська - Заремба, Малгожата
Філіпек і дівчатка / Стрековська-Заремба, Малгожата; пер. з пол. І. Котлярська –Фесюк; худож.  обкл. Т. Осадчук. - Харків :  Школа, 2016. - 144 с.
    Кмітливий та дотепний бешкетник Філіпек разом зі своїми вірними друзяками по школі приходять до висновків, що дівчата насправді мають величезний вплив на їхнє життя, роблять хлопчаче життя нестерпним: зіпсують важливий футбольний матч, переможуть у змаганні, а ще можуть взагалі сплутати всі карти, закохавши нещасного хлопця в себе. Кумедні розповіді із щоденного життя Філіпека та друзів, сповнених суцільної боротьби із дівчатами за рівність та справедливість, а ще розповіді про білявок, перше кохання, таємні сторони дівчат. Книга для самостійного читання молодшими школярами.

Топська, Неллі
Музика, що окрилює душу / Н. Топська. - Київ : Книжкова база Альфа, 2016. - 48 с. : іл.
  Видання про життя і творчість великого українського композитора Дмитра Бортнянського. Про нього сучасники казали, що буцімто він підслухав співи янголів - настільки небесними та світлими були створені ним мелодії. 
Топська, Неллі
Подільський Орфей / Топська, Неллі. - Київ: Книжкова база Альфа, 2016. - 64 с.
   У виданні іде розповідь про життя великого українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича, про його пошуки гармонії - у музиці, у власній душі, у навколишньому світі. Самобутній талант композитора, диригента, хорового педагога невід'ємний від української народної творчості, з якою була тісно пов'язана вся його мистецька доля.
  
До речі, у 2016 році «Щедрику» виповнилося 100 років. 
Із моменту першого хорового виконання «Щедрика» у Києві в обробці українського композитора Миколи Леонтовича минуло рівно 100 років.
А чи знали ви, що у фільмах «Гаррі Поттер», «Сам удома», «Міцний горішок», «Сімейка Адамсів», у мультфільмах «Сімпсони» і ще у десятках інших кінохітів використовують мелодію Миколи Леонтовича «Щедрик».    І навіть у комп’ютерній грі «Цивілізація VІ».

 Топська, Неллі
Дівчина-легенда / Н. Топська. - Київ : Книжкова база Альфа, 2016. - 48 с. : іл.
Книга розповідає про українську народну співачку Марусю Чурай, ім'я якої стало світлою пісенною легендою. Подробиці її життя оповиті серпанком століть, та люди трепетно зберігають святу пам'ять про незвичайну і талановиту дівчину. Її трагічна та яскрава доля нікого не може залишити байдужим.Білий, Дмитро

Дивовижні пригоди скіфа Атея. Кн. 1: Таємниця Щита Таргітая / Білий, Дмитро; худож. В. Драпак. - Київ : Книжкова база Альфа, 2016. - 64 с. : іл.

Білий, Дмитро
Дивовижні пригоди скіфа Атея.  Кн. 2 : Подорож до Міста Мерців / Білий, Дмитро; худож. В. Драпак. - Київ : Книжкова база Альфа, 2016. - 48 с.