Всі ми з дитинства пам'ятаємо відомого українського письменника, класика сучасної дитячої прози, твори якого всі із задоволенням читають - Всеволода Зіновійовича Нестайка. Твори цього автора заставляють сміятися і радіти життю. Тому хочеться познайомити найбільше маленьких читачів з книгами Нестайка.
Біографічна довідка:
Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині. У лихі 30-ті, втративши батька — подоляка-тернополянина, який у 20-ті роки був у "січових стрільцях", майбутній письменник переїжджає з мамою до Києва. Скінчивши десятирічку, 1947 року В.Нестайко вступив на слов’янське відділення філологічного факультету Київського університету. Нелегкими були повоєнні роки Всеволода Нестайка: голодними, але то були роки юності і роки студенства, які запам’ятовуються на все життя. В. Нестайко працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», у видавництві «Молодь». З 1956 по 1987 рік завідував редакцією у видавництві «Веселка».

Писати дитячі книжки письменника надихнуло величезне бажання повернутися в дитинство. У дитячі роки він дуже хотів скоріше вирости, стати великим та дорослим, бо був «маленький, худенький, ще й рудий».
Твори:
- Тореадори з Васюківки (1963). Вперше видавався у 70-тих роках видавництвами "Веселка" та "Школа". Роман складається із трьох частин: "Пригоди Робінзона Кукурузо", "Незнайомець з тринадцятої квартири" та "Таємниця трьох невідомих". Героями повісті є Ява та Павлуша. Роман зазнав другої редакції у 2004 році: було видалено ідеологічні нашарування, деталі, незрозумілі після розпаду СРСР, і додано нові сюжети.
- "В Країні Сонячних Зайчиків" (трилогія) (1994). Складається з творів "В Країні Сонячних Зайчиків" (1959), "Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків" (1988) і "В Країні Місячних Зайчиків".
- "Шурка і Шурко" (1956) — збірка оповідань.
- "Це було в Києві" (1957) — збірка оповідань.
- "Марсіанський жених" (1968) — п'єса.
- "Робінзон Кукурузо" (1970) — п'єса.
- "Вітька Магеллан" (1975) — п'єса.
- "Олексій, Веселесик і Жарт-птиця" (1975) — повість-казка.
- "Одиниця з обманом" (1976) — повість.
- "Пригоди Грицька Половинки" (1978) — повість.
- "Пригоди журавлика" (1979) — повість.
- "Незвичайні пригоди у лісовій школі" (1981) — повість.
- "Загадка старого клоуна" (1982) — повість-казка.
- "Пересадка серця" (1983) — п'єса.
- "Чудеса в Гарбузянах" (1984) — повість.
- "П'ятірка з хвостиком" (1985) — повість.
- "Таємниця Віті Зайчика" (1986) — повість.
- "Скринька з секретом" (1987) — повість.
- "Слідство триває" (1989) — збірка п'єс.
- "Таємничий голос за спиною" (1990) — збірка детективів.
- "Казкові пригоди Грайлика" (1994) — повість.
- "Чорлі" (1995) — повість-казка.
- "Ковалі Щастя, або Новорічний детектив" (~2003) — детективна казка.
- "Чарівні окуляри" (2006) — повість-казка.
- "Найновіші пригоди Косі Вуханя та Колька Колючки" (2009) — продовження повісті.
- "Дивовижні пригоди незвичайної принцеси" (2010).
Книги В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу, в тому числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською, арабською, бенгалі, угорською, румунською, болгарською, словацькою та іншими.
За творами Всеволода Нестайка знімалися фільми, що завоювали міжнародні нагороди. Телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) — головну премію (1969). Кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984) та відзначено спеціальним призом на кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985).
Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки (за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі»), премії імені Миколи Трублаїні (за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»), премії імені Олександра Копиленка ( за казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя»). На першому Всесоюзному конкурсі на кращу книгу для дітей за повість в оповіданнях «П’ятірка з хвостиком» він був удостоєний другої премії. 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андесена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.
Помер письменник у Києві 16 серпня 2014 року.
Помер письменник у Києві 16 серпня 2014 року.