28 травня 2015 р.

Знайомтесь, нова книга!


Фонд краєзнавчих видань Чернівецької обласної бібліотеки для дітей поповнився новою книгою доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри етнології, античної та середньовічної історії факультету історії, політології  та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Чучко Михайла Костянтиновича "У горнилі випробувань: православна церква на Буковині в 1914-1919 рр." 
Чучко Михайло Костянтинович народився 11 листопада 1972 р. в смт. Путила Чернівецької області в родині художників. Батько – Костянтин, походив з роду Мирона Дарія, нащадки якого Петро та Василь в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. обиралися присяжними (джуратами) громади Сторонець-Путилів. Мати – Ганна, належала до родини Яцко, представники якої були епітропами парафіяльної церкви в с. Долішні Станівці над Черемошем. Початкову та середню освіту здобував в школах смт. Путили, м. Нєфтєюганська (Російська федерація) та смт. Лужани Кіцманського району Чернівецької області. У 1989 р. вступив на історичний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту ім. В.Стефаника. В 1994 р., закінчивши навчання в Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника в м. Івано-Франківську, працював у Чернівецькому музеї народної архітектури і побуту на посаді старшого наукового співробітника відділу етнографії. В 1995 р. став завідувачем етнографічного відділу. Протягом 1998–2000 рр. працював заступником голови Робочої групи з підготовки матеріалів до тому „Зводу пам’яток історії і культури Чернівецької області”.

21 червня 2000 р. в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України у м. Києві захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності етнологія (07.00.05) на тему „Буковинська дерев’яна культова архітектура ХVІІ – ХІХ ст. (До проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів)”.
З 2000 р. працює на історичному факультеті Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Спершу обіймав посаду завідувача етнографічним музеєм (2000 – 2002 рр.), згодом асистента (2002 – 2003 рр.), а з 2003 р. доцента.
У 2012 р. присвоєно вчене звання професор.
З 1 лютого 2013 р. по 2 березня 2015 р. - в. о. завідувача кафедри етнології, античної та середньовічної історії ЧНУ.Досліджує культове будівництво на Буковині, а також соціально-релігійні аспекти повсякденного життя православного населення північних волостей Молдавської землі та австрійської Буковини. 
Автор монографій: «И възят Бога на помощь»: соціально-релігійний чинник в житті православного населення північних волостей Молдавского воєводства та австрійської Буковини (епоха пізнього середньовіччя та нового часу)" (2008);
«Православні культові споруди Буковини: Дерев'яні церкви та дзвіниці середини ХІУ — початку ХХ століть» (2011);
"Православна обитель над Прутом: минуле і сьогодення чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці «Гореча» в Чернівцях (2012);
«Вознесенська церква в Лужанах: історія, архітектура та опорядження найдавнішої пам'ятки середньовічного культового будівництва в північній частині Буковини» (2006).
Автор тексту до фотоальбому "Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (Резиденція православних митрополитів Буковини і Далмації) = Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University (The Residence of the Ortodox Metropolitans of Bukovyna and Dalmatia) (2012).