Перша тактильна книга надійшла
до Чернівецької обласної бібліотеки для дітей

Лисичка і журавель [Шрифт Брайля] : українська народна казка для дітей з порушенням зору / худож. О. Вишневська; дизайн Н. Міцик. – Київ : Безбар’єрна Україна, 2014. – 22 с. : іл.
Кількість примірників: 5
Місце знаходження: відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
Місце знаходження: відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
Довідкова інформація:
![]() | ||||
Луї Брайль
|
Шрифт Брайля – рельєфно-крапковий шрифт, призначений для письма і читання незрячими людьми. Був розроблений в 1821 році французом Луї Брайлем, сином шевця. У 3-річному віці Луї втратив зір, в результаті запалення очей, що почалося внаслідок випадкового поранення в майстерні батька.
У 15 років він створив свій рельєфно-крапковий шрифт, надихнувшись простотою "нічного шрифту" капітана артилерії Шарля Барб'є, який використовувався військовими того часу для читання повідомлень у темряві. Луї врахував такий недолік "нічного шрифту", як великі розміри знаків, що обмежує кількість знаків на сторінку.
Перша книга, що надрукована за системою Брайля, була "Історія Франції" (1837).
Шрифт Брайля читається однією або двома руками зліва направо. Існує 63 комбінації шести крапок. Тому кожну літеру та знак пунктуації більшості алфавітів можна позначити певною такою комбінацією. У кількох мовах використовується скорочена форма шрифту Брайля й деякими комбінаціями позначені часто вживані буквосполучення або цілі слова.
Різні комбінації шести крапок дають можливість позначати також цифри, розділові знаки, математичні, хімічні й нотні знаки ( дивитись: http://uk.wikipedia.org/wiki/Луї_Брайль)