29 травня 2017 р.

"БукФест" в дитячій бібліотеці!

26-27 травня 2017 року на Буковині пройшов обласний книжковий фестиваль "БукФест". В рамках цього заходу також працював Дитячий  майданчик Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, на якому бібліотекарі інсценізували казки Ш. Перро, В. Мельника, В. Кукульняка та інші. Проводились різноманітні майстер-класи з виготовлення книжкових  закладинок, з орігамі, виготовлення кульок з ниток.


 Буковинських читайликів дуже порадувала зустріч з гостею фестивалю "БукФест" українською дитячою письменницею, журналістом, членом Національної спілки письменників України Зіркою Захарівною Мензатюк, яка відбулась 26 травня 2017 р.
Зустріч відбулась р рамках регіонального проекту "Буковина читає дітям".
Поспілкуватись з письменницею до бібліотеки завітали вихованці Чернівецького притулку для дітей (директор Янчук Ж. С.), мистецького гуртка Любомири Зайцевої та читачі бібліотеки. Діти зачитували уривки з книжок Зірки Захарівни "Катрусині скрби", "Чарівні слова", "Зварю тобі борщику", "Тисяча парасольок" та інших, а письменниця розповідала про те, як виникла кожна з цих збірок казок.
Вихованці гуртка Любомири Зайцевої разом зі своїми батьками підготували для Зірки Мензатюк подарунок - презентацію книги буковинського поета Степана Панчука "Весняний подих", чим дуже потішили письменницю.

Привітати письменницю, до бібліотеки завітала, менеджер Видавничого Дому "Букрек" Бризицька Ольга Степанівна. Зірку Мензатюк і ВД "Букрек" пов'язує давня творча співпраця. Тут друкувались її чудові книжки: "Чарівні слова" "Катрусині скарби", "Зелені чари", "Дива українських храмів". Чернівецька обласна бібліотека для дітей також тісно співпрацює з "Букреком" (генеральний директор Максимець Д. С.). Видавництво вже багато років є спонсором Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України", обласний тур, якого проходить в дитячій бібліотеці. Також в дитячій книгозбірні діє партнерській проект "Букрек пропонує - бібліотека популяризує".
Ольга Степанівна побажала письменниці творчої наснаги і подякувала за співпрацю. Діти з Чернівецького притулку отримали у подарунок від ВД "Букрек" книги Зірки Захарівни Мензатюк "Чарівні слова" та "Дива українських храмів" з автографом письменниці.
Приємним сюрпризом для Зірки Мензатюк стала інсценізація одноїменної казки з її першої книги "Тисяча парасольок", яку підготував ляльковий гурток Чернівецької обласної бібліотеки для дітей "Коли оживають ляльки".
Спілкування з письменницею завершилось фотосесією та автографом на згадку.

27 травня 2017 року в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей в рамках цільового проекту "Я - буковинець! Я - українець" та фестивалю "БукФест" відбувся творчий захід "Ювілейні фестини". На захід завітали митці Буковини: О. Приходько-Возняк, Ю. Гусар, Г. Шевченко, М. Брозинський, Є. Молдован, М. Лисич, В. Обдуленко, Ю. Олесь, Л. Василик, Г. Семенюк-Сисолєтіна, В. Ільчук, В. Кукульняк, В. Місевич, С. Тілабова, Н. Мендришора, та інші. Зустріч відбулась в теплій і дружній атмосфері. Вітали письменників-ювелярів: Олександру Григорівну Приходько-Возняк, Георгія Петровича Шевченко, Віктора Олексіовича Обдуленко та Василь Гавриловича Мельника. Нажаль, чудового письменника та друга Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, Василя Мельника вже 2 роки немає серед нас. На зустріч з літераторами та митцями Буковини завітала його донька Людмила.
Літераторів привітали маленькі читайлики, Єгор та Настя Нестерюки , які читали вірші О. Приходько-Возняк. Також вірші підготували вихованці "Театру моди" Любомири Влад-Зайцевої. Діти з Глибоцького центру туризму і краєзнавства під керівництвом Галини Семенюк-Сисолєтіної звеселили присутніх гарними піснями. На захід завітала також українська дитяча письменниця, журналіст, яка є родом з Буковини, Зірка Мензатюк, що стало приємним сюрпризом для всіх присутніх. Завершився захід "Ювілейні фестини" піснею про українську мову, яку виконав автор, бард Юрій Олесь.